READY SET RESULTS!

 

Become a fan on facebook!
Monday
Apr202015

 

Crime Victimes Rights 5k 2015

Age Group Results

April 19, 2015


5K

Female Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Anrea Kiser   208 22 1 23:56.1 23:56.1
 

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Adelyn Gibbs Columbia MO 154 8 9 30:19.4 30:19.4
2 Hattie Wright Columbia 21 5 41 57:11.0 57:11.0
3 Aubrey Hopper   206 5 47 1:00:09.2 1:00:09.2
 

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Karis Cortez Columbia 77 12 18 35:14.0 35:14.0
 

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 LACEI COLEMAN HALLSVILLE 129 15 23 39:44.2 39:44.2
 

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Molly Owens Fulton 34 23 3 24:22.5 24:22.5
2 Katie McGavock Sedalia 127 24 21 39:02.1 39:02.1
3 Chelsea Hamilton Columbia 133 22 22 39:42.1 39:42.1
 

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Katelynn Towne-Arnold Columbia 182 25 7 28:37.7 28:37.7
2 Kari Mayes Columbia MO 153 28 10 30:25.0 30:25.0
3 Sedel Marino Columbia 147 25 13 32:01.8 32:01.8
4 Megan Lovins Columbia 60 27 15 32:28.2 32:28.2
5 Pranavi Tella Columbia 155 29 17 34:27.0 34:27.0
6 Angela Stiffler   200 29 28 43:46.9 43:46.9
7 Ella Edwards Columbia 140 27 29 47:56.8 47:56.8
8 Tyler Rieke Jefferson City 148 28 42 57:23.6 57:23.6
 

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Leslie Rigdon Columbia MO 113 31 4 28:17.5 28:17.5
2 Shawna Tiemann Manchester 143 30 8 29:24.1 29:24.1
3 Jessica Caldera Columbia 97 30 14 32:18.8 32:18.8
4 amanda douglass columbia 53 34 25 42:38.6 42:38.6
5 Tansy Johnson Columbia 108 34 38 53:17.2 53:17.2
6 Kim Wright Columbia 15 34 40 57:10.0 57:10.0
7 Randy Hopper   205 31 46 1:00:08.8 1:00:08.8
 

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Jill Shanteau Columbia 179 37 2 24:09.7 24:09.7
2 Cecily Daller Columbia 33 35 6 28:36.2 28:36.2
3 Michelle Threlkele   210 38 24 42:29.8 42:29.8
4 Elizabeth Crawford   203 38 26 42:54.2 42:54.2
5 Cheri Stoffer Columbia 72 37 33 48:49.4 48:49.4
6 Kris Cortez Columbia 74 39 34 48:50.2 48:50.2
7 Andy Hayes   251 36 35 48:50.8 48:50.8
 

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Shannon Dietzel Columbia 123 43 5 28:36.1 28:36.1
2 Stephanie Coleman Columbia 134 42 30 48:19.4 48:19.4
3 Kim Chinn Hallsville 102 42 45 58:45.2 58:45.2
 

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Charlene Morrow Hallsville 110 45 12 31:48.5 31:48.5
2 Connie Shepp Columbia 106 49 19 38:24.1 38:24.1
3 Vickie Schulte   250 49 20 39:00.9 39:00.9
4 fontella wilson Columbia 47 48 31 48:35.2 48:35.2
5 Yvette Chambers Columbia 169 48 39 55:07.4 55:07.4
 

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Debby Clausen   202 53 11 31:29.5 31:29.5
2 Kerry Zekert Saint Louis 145 51 36 52:03.9 52:03.9
3 Tina Utley New Bloomfield 146 53 43 57:24.6 57:24.6
 

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Tracy Gonzalez Columbia 29 56 27 42:54.2 42:54.2
2 Christy Johnson Columbia 135 58 37 53:16.5 53:16.5
 

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Bonnie Adkins Columbia 3 60 16 32:59.1 32:59.1
2 alvin cobins Columbia 51 63 32 48:48.2 48:48.2
3 Becky Adkins Chandlerville 12 63 44 58:10.6 58:10.6
 

Male Open Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Cooper Wuthnow Manchester 142 11 1 21:54.6 21:54.6
 

Male age 0 to9

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 colton douglass columbia 55 9 17 44:38.1 44:38.1
2 Max wright Columbia 19 8 18 48:49.5 48:49.5
3 Unknown Partic. 215   215   22 57:08.8 57:08.8
4 Grant Chinn Hallsville 103 6 23 58:44.1 58:44.1
 

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Rajaye Smith Columbia 124 23 6 26:51.2 26:51.2
2 Peter Zekert   209 22 20 52:03.8 52:03.8
 

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Levi Sinak Columbia 59 28 2 22:05.3 22:05.3
2 Joe Stiffler   201 25 4 23:11.7 23:11.7
3 Andrew Arnold Columbia 183 29 9 28:38.0 28:38.0
4 Marty Meyer Columbia 131 28 10 29:28.3 29:28.3
5 Larry Edwards Columbia 139 28 13 31:08.2 31:08.2
 

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Brouck Jacobs   211 34 11 29:37.5 29:37.5
2 Travis Neely Columbia 156 31 14 34:01.0 34:01.0
 

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 THOMAS QUINTANA COLUMBIA 159 35 3 23:10.9 23:10.9
2 Andy Wright Columbia 16 35 19 48:51.6 48:51.6
3 Heath Chinn Hallsville 101 36 24 58:45.0 58:45.0
 

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Mark Koch Fulton 22 44 7 26:59.6 26:59.6
2 Juan Cortez Columbia 107 40 15 35:14.6 35:14.6
 

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Dan Knight Columbia 168 48 8 27:39.0 27:39.0
2 Mark Dietzel Columbia 204 46 12 29:48.1 29:48.1
3 Joe Jeffries Columbia 170 49 21 55:08.1 55:08.1
 

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 Danny Wuthnow Manchester 141 56 5 23:43.0 23:43.0
 

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time
1 JAMES CANON HALLSVILLE 128 60 16 39:45.3 39:45.3

*Overall place within gender.